Furnizues i paketimit kozmetik për shishe të reja qeramike me locion qeramike në Kinë Prodhuesit dhe furnizuesit |PAKETA TOPFEEL

Furnizues i ri i paketimit kozmetik të shisheve me losion qeramike

Përshkrim i shkurtër:

Shishe locioni qeramike me teknologji të re Topfeelpack 2022, shpatulla e drejtë dhe shpatulla e rrumbullakët janë të disponueshme në dy stile, me shpërndarës të ndryshëm.Dizajni i formës është frymëzuar nga shishet pa ajër të dizajnit të patentuar TA01 dhe TA02 të Topfeelpack.Procesi në trupin e shishes përfundon me printim 3D


  • Numri i modelit.:TC01
  • Kapaciteti:50 ml
  • Karakteristikat:E qëndrueshme, miqësore me mjedisin, rezistente ndaj kimikateve
  • Aplikacion:Locion kozmetik
  • Ngjyrë:E bardhë ose ngjyrë tjetër
  • Dekorimi:printim 3D

Detajet e produktit

Etiketat e produktit

TC01 Shishe Locion Kozmetik Qeramik

shishe locion qeramike 5

Ekrani i figurës: Shishe locioni me cilindra TC01 dhe shishe locioni i rrumbullakët TC02

Komponentët: Kapak, Pompë, Shishe

Materiali: AS, PP, Qeramikë

Trajtimi i procesit: printim 3D, imazhe tradicionale kulturore ose modele të tjera të kombinuara me markën

Colour: accept different colour customized, contact with info@topfeelgroup.com for more details

Nga se janë bërë shishet qeramike?

Shishet qeramike janë bërë zakonisht nga një lloj balte që është formuar dhe djegur në një furrë në temperatura të larta.Përbërja e saktë e argjilës dhe procesi i pjekjes mund të ndryshojnë në varësi të karakteristikave të dëshiruara të produktit përfundimtar, si ngjyra, cilësi, forca dhe rezistenca ndaj ujit ose kimikateve.

Disa shishe qeramike janë bërë nga enë balte, e cila është një lloj balte poroze dhe relativisht e butë që pjek në një temperaturë të ulët.Shishe të tjera qeramike janë bërë nga gresi, i cili është një lloj balte më i dendur dhe më i qëndrueshëm që pjek në një temperaturë më të lartë.Porcelani, i cili është një lloj qeramike e bardhë, e tejdukshme, ndonjëherë përdoret gjithashtu për të bërë shishe, veçanërisht për qëllime dekorative ose zbukuruese.

Përveç argjilës vetë, shishet qeramike mund të dekorohen ose vishen me glazura të ndryshme ose materiale të tjera për të shtuar ngjyrën ose strukturën dhe për të mbrojtur sipërfaqen nga gërvishtjet ose konsumimi.

Karakteristikat e shisheve kozmetike qeramike:

Shishet kozmetike qeramike kanë disa karakteristika që i bëjnë ato një zgjedhje popullore për paketimin kozmetik.Këtu janë disa nga karakteristikat kryesore të shisheve kozmetike qeramike:

Qëndrueshmëria:Qeramika është një material i fortë dhe i qëndrueshëm që mund t'i rezistojë përdorimit dhe trajtimit të rregullt.Kjo i bën shishet qeramike një zgjedhje të mirë për produktet që mund të përdoren ose transportohen shpesh.

Rezistenca ndaj lagështirës:Qeramika është natyralisht rezistente ndaj lagështirës dhe mund të ndihmojë në mbajtjen e përmbajtjes së shishes të freskët dhe pa ndotje.

Estetike:Shishet qeramike mund të dizajnohen në forma dhe ngjyra të ndryshme, duke i bërë ato një zgjedhje popullore për markat e kozmetikës së nivelit të lartë që kërkojnë të krijojnë një produkt luksoz dhe estetikisht të këndshëm.

Eko-miqësore:Qeramika është një material natyral që mund të riciklohet ose ripërdoret, duke e bërë atë një zgjedhje miqësore me mjedisin për paketimin e kozmetikës.

Izolimi:Qeramika ka veti izoluese natyrale, të cilat mund të ndihmojnë për të mbajtur përmbajtjen e shishes në një temperaturë konsistente.Kjo mund të jetë veçanërisht e rëndësishme për produktet që janë të ndjeshme ndaj ndryshimeve të temperaturës ose duhet të mbahen në një temperaturë të caktuar për të ruajtur efikasitetin e tyre.

Në përgjithësi, shishet kozmetike qeramike ofrojnë një kombinim të qëndrueshmërisë, rezistencës ndaj lagështirës, ​​estetikës, eko-miqësisë dhe izolimit që i bëjnë ato një zgjedhje popullore për shumë produkte kozmetike.

Disa mënyra për të ripërdorur ose ricikluar shishet qeramike:

Ripërdorimi i tyre: Një nga mënyrat më të mira për të ricikluar këto shishe qeramike është ripërdorimi i tyre.Marka juaj mund të krijojë një plan/aktiv riciklimi të shisheve qeramike që dërgon shishet qeramike të ricikluara për t'u pastruar dhe rimbushur, ose edhe si një enë për solucione të tjera të lëngshme.

Kontrolloni me objektin tuaj lokal të riciklimit: Disa objekte riciklimi mund të pranojnë shishe qeramike, kështu që ia vlen të kontrolloni me to për të parë nëse ato mund të riciklohen në zonën tuaj.

Rritini ato: Bëhuni kreativ dhe ktheni shishet tuaja qeramike në diçka të re, si p.sh. t'i copëtoni ato në copa dhe t'i përdorni për të krijuar një mozaik.

Hidhni ato siç duhet: Nëse nuk mund të gjeni një mënyrë për të ricikluar ose ripërdorur shishet tuaja qeramike, sigurohuni që t'i hidhni ato siç duhet.Kontrolloni me objektin tuaj lokal të menaxhimit të mbetjeve për të parë nëse ato mund të vendosen në plehra ose nëse ka ndonjë udhëzim të veçantë për asgjësimin e tyre.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cili është MOQ juaj?

Ne kemi kërkesa të ndryshme MOQ bazuar në artikuj të ndryshëm për shkak të kallëpeve dhe ndryshimit të prodhimit.Gama e MOQ zakonisht nga 5,000 deri në 20,000 copë për një porosi të personalizuar.Gjithashtu, ne kemi disa artikuj stok që me MOQ të ulët dhe madje JO kërkesë MOQ.

Cili është çmimi juaj?

Ne do të kuotojmë çmimin sipas artikullit Kallëp, kapacitetit, dekorimeve (ngjyra dhe printimi) dhe sasisë së porosisë.Nëse dëshironi një çmim të saktë, ju lutemi na jepni më shumë detaje!

A mund të marr mostra?

Sigurisht!ne mbështesim klientët që të kërkojnë mostra përpara porosisë.Mostra e gatshme në zyrë ose magazinë do t'ju ofrohet falas!

Çfarë po thonë të tjerët

Për të ekzistuar, ne duhet të krijojmë klasike dhe të përcjellim dashuri dhe bukuri me kreativitet të pakufizuar!Në vitin 2021, Topfeel ka ndërmarrë afro 100 grupe kallëpësh privatë.Qëllimi i zhvillimit është "1 ditë për të ofruar vizatime, 3 ditë për të prodhuar modelin 3D”, në mënyrë që klientët të mund të marrin vendime për produkte të reja dhe të zëvendësojnë produktet e vjetra me efikasitet të lartë dhe të përshtaten me ndryshimet e tregut.Nëse keni ndonjë ide të re, ne jemi të lumtur t'ju ndihmojmë ta arrini atë së bashku!

Paketimet kozmetike të bukura, të riciklueshme dhe të degradueshme janë qëllimet tona të pandërprera

Fabrika

Dyqan pune GMP

ISO 9001

1 ditë për vizatim 3D

3 ditë për prototipin

Lexo më shumë

Cilësia

Konfirmimi i standardit të cilësisë

Inspektime të dyfishta cilësore

Shërbimet e testimit të palëve të treta

Raporti 8D

Lexo më shumë

Shërbimi

Zgjidhje kozmetike me një ndalesë

Ofertë me vlerë të shtuar

Profesional dhe efikas

Lexo më shumë
CETIFIKON
EKSPOZITA

Call us today at +86 18692024417 or email info@topfeelgroup.com

Ju lutemi na tregoni kërkesën tuaj me detaje dhe ne do t'ju kthehemi sa më shpejt të jetë e mundur.Për shkak të diferencës kohore, ndonjëherë përgjigja mund të jetë me vonesë, ju lutemi prisni me durim.Nëse keni një nevojë urgjente, ju lutemi telefononi në +86 18692024417

Rreth Nesh

TOPFEELPACK CO., LTD është një prodhues profesionist, i specializuar në R&D, prodhimin dhe tregtimin e produkteve të paketimit të kozmetikës.Ne i përgjigjemi prirjes globale të mbrojtjes së mjedisit dhe përfshin veçori të tilla si "i riciklueshëm, i degradueshëm dhe i zëvendësueshëm" në gjithnjë e më shumë raste.

Kategoritë

Na kontaktoni

R501 B11, Zongtai
Parku Industrial Kulturor dhe Kreativ,
Xi Xiang, Bao'an Dist, Shenzhen, 518100, Kinë

FAX: 86-755-25686665
TEL: 86-755-25686685

Info@topfeelgroup.com


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni